Mobilné technológie zasahujú do nášho každodenného, a to oblasť vín nevynímajúc. Preto sme si pripravili pre všetkých milovníkov vín zoznam aplikácií, ktoré by Vám mohli uľahčiť zaznamenávanie vašich „úlovkov“, zdieľanie a vyhľadávanie podľa hodnotenia.

Vivino Wine Scanner

Prináša veľké množstvo funkcií a jedná sa asi o najvyspelejšiu aplikáciu na trhu. Ukladanie obľúbených vín na základe foto, vyhľadávanie v databázach, hodnotenia, zdieľanie, možnosť nákupu a mnoho ďalšieho. Aplikácia je bezplatne dostupná pre Android, iOs, aj Windows Phone.

Wine Notes

Ďalšia užitočná aplikácia na zaznamenávanie obľúbených vín. Poteší scanovanie čiarových kódov, podľa ktorých vie rozoznať niektoré vína a automaticky ich uložiť, či návrhy vín ku vhodným pokrmom. Aplikácia je bezplatne dostupná pre Android, iOs, aj Windows Phone.

Mobile Sommelier

Jedná sa o obľúbenú, aj keď značne limitovanú aplikáciu. Jej hlavných účelom je pomôcť pri výbere vhodného jedla k pokrmom. Pri cene 2,99 Eur je ale otázne, či predošlé 2 aplikácie nebudú lepším spoločníkom.Aplikácia je dostupná pre Android, iOs, aj Windows Phone.