V dňoch 5. a 6. februára sa pod záštitou Asociácie somelierov Slovenskej republiky a za podpory spoločnosti Hubert J.E. na strednej odbornej škole hotelových služieb a obchodu v Nových Zámkoch konal 2. ročník juniorskej somelierskej súťaže Vitis Trophée junior 2015. Štrnásť mladých študentov hotelových škôl medzi sebou súťažilo v teoretických a praktických úlohách. Nielen aby medzi sebou našli tých najlepších, ale hlavne aby sa navzájom povzbudili a odovzdali svoje skúsenosti. Všetci súťažiaci predviedli výborné znalosti, ale tohtoroční víťazi vynikali :

1. Adam Fabián – Stredná odborná škola hotelových služieb a obchodu Nové Zámky

2. Karin Kovácsová – Stredná odborná škola hotelových služieb a obchodu Nové Zámky

3. Natanael Ševčík – Stredná odborná škola obchodu a služieb, Trenčín

Adam podal vysoko profesionálny výkon, ako pri teoretickej časti, tak aj pri dekantácii vína. Bolo vidieť, že to nie je jeho prvá súťaž a že ho víno, ako aj someliersto veľmi bavia.

Karin excelovala v teoretickej časti, kde dosiahla najvyššie skóre. Ako minuloročná víťazka Vitis Trophée junior 2014 mala o to ťažšiu úlohu obhájiť titul v silnej konkurencií. Tento krát si prvú pozíciu vymenila so svojim spolužiakom.

Nataneal pôsobil pri servise vína ako ostrieľaný somelier. Nervozita mu vo finále ubrala pár bodov, ale ani to nezabránilo tomu, aby stál na stupňoch víťazov.

Veľká vďaka patrí nie len sponzorovi, spoločnosti Hubert J.E a strednej odbornej škole hotelových služieb a obchodu v Nových Zámkoch za výbornú organizáciu podujatia, ale hlavne všetkým žiakom a ich lektorom.

 

DSC_0553_DCE DSC_0544_DCE DSC_0338_DCEDSC_0412_DCEDSC_0401_DCE     DSC_0157_DCE