Kam sa vybrať, aby ste mohli ochutnať veľa druhov sektov a vidieť rôzne formy sabráže (sekania sektov)? Po sobote 10.6.2017 mám túto otázku zodpovedanú. Vybral som sa totiž na Majstrovstvá v sekaní sektov, ktoré sa uskutočnili na Južnej Morave – v Nechorách u Prušánek (Hodonínsko).

V tomto mestečku, plnom vínnych pivničiek, sa v „Sklepě U Jeňoura“ konal už 13. ročník majstrovstiev, ktoré preverili somelierov v dvoch disciplínach – servis sektu a jeho sekanie (sabráž). Slovensko reprezentovali dvaja somelieri – Miroslav Butora a Patrícia Bačová, obaja pôsobiaci v reštaurácii penziónu Karolína v Slovenskom Grobe.

Na všetko dohliadala odborná porota (Milan Krejčí, Kamil Prokeš, Miloš Michlovský, Zlatko Míčka, Miroslav Jajcay a Michal Jandl), ktorá do finále posunula šiestich súťažiacich. A títo šiesti somelieri, medzi ktorých sa prebojoval aj Miro Butora, nám predviedli strhujúcu show. Videli sme ich dokonca aj v kostýmoch, prezlečených za rybára, vinohradníka, kuchára, či Jamesa Bonda. Predviedli nám, ako sa dajú sekať sekty udicou, rybárskym lístkom, motykou, mobilom, parfémom, alebo biliardovým tágom…

Celý článok >>

[zdroj/foto: KamZaVinom.sk – mediálny partner ASSR]