Svätokatarínske víno, nový člen Asociácie somelierov Slovenskej republiky (ASSR), predstavuje od roku 2011 novodobú značku kvality a tradície slovenských mladých vín. Vína, ktoré prichádzajú na trh pod spoločným označením Svätokatarínske, musia spĺňať špeciálne, prísne kritéria. Kvalitu a senzorické vlastnosti musí každoročne schváliť odborná komisia, ktorej predsedom je renomovaný vinársky odborník Tibor Vittek.

 

VINÁRI ŤAHAJÚ ZA JEDEN POVRAZ
Značka Svätokatarínske víno sa stará o združený marketing a predaj samotného vína, ako aj vinárstiev, ktoré dané víno produkujú. Tento rok sa urobilo viacero nových rozhodnutí, ktoré túto spoluprácu posúvajú na vyššiu úroveň. Napríklad sa vinári dohodli na zjednotení výrobných cien Svätokatarínskeho vína. Rovnako od roku 2017 budú Svätokatarínske vína charakteristické zjednotenými etiketami.

PRVÝ BOZK
Heslom Svätokatarínskych vín je Prvý bozk. Tušíte prečo? No je to krásna metafora na zoznámenie sa s novou úrodou, novou sezónou. Pery sa dotknú pohára, aby sa ovlažili v nedočkavosti poznania a nového zážitku. A somelier tak môže edukovať a vysvetliť hosťom čaro prvého „Prvého bozku“.

„Chceli by sme vyzvať a požiadať somelierov a členov ASSR, aby ako referenčné osoby a odborní garanti z vinárskeho prostredia, prispeli k úspešnému etablovaniu Svätokatarínskych vín do reštaurácií, vinoték a barov na Slovensku.“ – hovorí Milan Kováčik, manažér projektu, – „Celospoločenským etablovaním sviatku mladých vín na úroveň, ktorú poznáme nielen z Francúzska, ale napríklad aj zo susedných Čiech, pomôžeme celému vinárskemu sektoru – výrobcom vína, predajcom, ale aj konzumentom. Slovenské Svätokatarínske vína majú byť právom na čo hrdé. Svojimi senzorickými vlastnosťami, svojou prenikavou vôňou a sviežou ľahkou chuťou totiž častokrát predčia aj známejšiu francúzsku konkurenciu.“


(foto: marketingová podpora pre prevádzky a minuloročný vizuál etikety vína od Adama Sýkoru)

 

A tu sú SVÄTOKATARÍNSKE VÍNA PRE ROK 2017, ktoré si už teraz môžu objednať reštaurácie, bary či vinotéky, a ponúkať ich svojim klientom:

BIELE VÍNA:
Irsai Oliver, Adam Sýkora – suché, Alk. obj.: 11%
Irsai Oliver, Dubovský & Grančič – polosuché, Alk. obj.: 11%
Irsai Oliver, Limbavin – suché, Alk. obj.: 11,5%
Muller Thurgau, Dubovský & Grančič – suché, Alk. obj.: 11%
Muller Thurgau, Limbavin – suché, Alk. obj.: 11,5%
Muller Thurgau, Navara Vinárstvo – suché, Alk. obj. 12,5%
Muller Thurgau, Vins winery – suché, Alk. obj.: 12%
Muškát moravský, Vins winery – suché, Alk. obj.: 12%
Muškát moravský, Vinkor – Juro Vršek – suché, Alk. obj.: 11,5%
Sauvignon blanc, Navara Vinárstvo – polosuché, Alk. obj.: 11%

RUŽOVÉ VÍNA:
Svätovavrinecké rosé, Vinkor – Juro Vršek – suché, Alk. obj.: 11%
Svätovavrinecké rosé, Dubovský & Grančič – polosuché, Alk. obj. 11%
Svätovavrinecké rosé, Navara Vinárstvo – suché, Alk. obj. 11%

 

OBJEDNÁVKY, MARKETINGOVÁ PODPORA A ZÁUJEM O PRECHUTNANIE
pre prevádzky:

Svätokatarínske víno, Sládkovičova 2, 811 06 Bratislava
KONTAKTNÁ OSOBA: Milan Kováčik
mobil: 0907 818 673
e-mail: info@svatokatarinskevino.sk