V mene vinárov, firemných členov Asociácie somelierov SR, vás pozývame v sobotu 10. novembra 2018 na tretí ročník podujatia CHUTE MALÝCH KARPÁT, počas ktorého sa od 11:00 do 21:00 hod. otvoria brány profesionálnych vinárstiev v obciach Pezinok, Šenkvice, Vinosady, Modra, Častá, Doľany, Suchá nad Parnou a Ružindol.

Hlavným organizátorom festivalu otvorených pivníc je rovnomenné združenie Chute Malých Karpát, ktoré tvorí 13 vinárstiev z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Cieľom združenia je komplexná podpora rozvoja regiónu. Združenie nadväzuje na viac ako 2000 ročnú tradíciu vinárstva v tejto oblasti. Združenie Chute Malých Karpát podporuje rozvoj vínnej kultúry a gastronómie, ako aj umeleckého a kultúrneho vyžitia v regióne.

Podujatie je určené všetkým, ktorí chcú o niečo viac spoznať Malokarpatskú vinohradnícku oblasť, navštíviť vinárstva, ochutnať skvelé vína a tiež regionálne špeciality. Okrem toho je pre návštevníkov pripravený bohatý program a výstavy obrazov i fotografií z tohto malebného regiónu.

Počas tohtoročného jesenného festivalu otvorených pivníc budú mať návštevníci možnosť navštíviť 33 vinárstiev:

Pezinok: Hacaj, Skovajsa, Farebné Vinárstvo, Vinárstvo a vinohradníctvo Čavojský, Víno Rajníc, Zámocké Vinárstvo
Modra: Víno Šimonovič, Malé Divy, Víno Rariga, Modran Klimko Wine, Purus Modra, Víno Fiala, Juran z Modry, R.K. Vin Modra, Tri Hony, Víno Ludvik, Fedor Malík a syn, Elesko Wine Park
Vinosady: Vinárstvo Juraj Zápražný, Vins Winery, Vinkor, Ratuzky, Víno Kanich, Víno Packa, Natali – Branislav Pútec
Šenkvice: Karpatská Perla, Repa Winery, Vinárstvo Kozara
Častá: Myslík Winery
Doľany: Vinhor, Vína z Mlyna
Suchá nad Parnou: Terra Parna
Ružindol: Vinárstvo Dobrý pocit

Medzi jednotlivými lokalitami bude pre pohodlie návštevníkov festivalu fungovať bezplatná kyvadlová autobusová doprava.

Vstupenky a doplňujúce informácie o kultúrnom programe alebo expozíciách v jednotlivých vinárstvach nájdete na stránkach združenia CHUTE MALÝCH KARPÁT  – www.chutemalychkarpat.sk.