Vinotéka Chateau Vin a penzión Karolína pripravili degustáciu vín z južných oblastí Talianka. Z 12 vzoriek bolo až 9 z červených odrôd. Kvality talianskych červených vín potvrdzovali aj vlastnosti  – plné, guľaté, s výraznou tmavo rubínovou farbou, ale hlavne vysokou viskozitou. Pri hlasovaní sa podarilo vybrať tri vína, ktoré spomedzi ostatných vynikli.

Sangiovese Caldora 2012 – červené, suché víno s konzistentnou arómou a chuťou, kde prevládali černice, čokoláda a badián. Keďže sa jednalo o základnú radu, veľmi prekvapilo svojimi kvalitami.

Primitivo di manduria sessantanni Feudi 2010 – červené, suché víno, ktoré je minimálne 2 roky  v dubových sudoch, vďaka čomu dostáva nádych dymu, ako vo vôni, tak aj v chuti a vyšší obsah alkoholu (alc. 15%) mu dodáva sladkastú dochuť.

Negroamaro „F“ Feudi – taktiež červené, suché víno, na naše pomery s vyšším obsahom alkoholu (alc. 14%), ktoré bolo veľmi komplexné a ocení ho hlavne náročnejší konzument. V chuti sa striedali lesné plody a korenisté tóny.