Chceli sme prísť trochu naproti aj somelierom na severnom Slovensku a rozhodli sme sa zorganizovať masterclass v tejto časti Slovenska.

V ústrety nám vyšiel Boutique Hotel Hviezdoslav v Kežmarku, vinárstvo Domäne Wachau a náš firemný člen WINE LOVERS CLUB s.r.o.

Pozývame vás na Masterclass Domäne Wachau, ktorý sa bude konať 25. januára 2020 o 14.00 hod. v Boutique Hotel Hviezdoslav v Kežmarku.

Dozviete sa veľa o jednej z najprestížnejších vinárskych oblastí Rakúska – údolí Wachau, a to priamo z úst Floriana Ortnera – Weinakademiker, Diploma WSET. Ujasníte si rozdelenie vín vo Wachau a ochutnáte skvelé vína.

Vo vinárstve Domäne Wachau dominuje nekompromisná snaha o kvalitu, nové prístupy k správe viníc, vynikajúce odborné znalosti vinárstva, ako aj ochota neustále sa učiť a zlepšovať. Vína z Domäne Wachau má už od roku 2004 pod palcom Roman Horváth, Master of Wine, spolu s Heinzom Frischengruberom, ktorý je zároveň riaditeľom Austrian Oenology and Wine Research. Odborníci zaraďujú toto vinárstvo medzi 10 najlepších v Rakúsku. Aj tento producent prispel k tomu, rakúsky veltlín a rizling je žiadaný vo všetkých krajinách sveta a z neznámej ťažko vysloviteľnej odrody Grűner Veltliner sa stal svetový hit.

Vstup pre profesionálov je zdarma, je potrebné prihlásiť sa na e-mail: beatavlnkova@gmail.com do 18.1.2020.