Robiť výnimočné víno… To bola hlavná myšlienka pri našom vzniku. Dať do vína kus svojho srdca a urobiť ho tak, aby vynikla jeho individualita. Sme malé vinárstvo a pri výrobe spájame tradičné postupy s modernými trendmi vo svete. Nebojíme sa experimentovať a snažíme sa posúvať hranice toho, čo sa od kvalitného vína očakáva. Všetky biele suché vína robíme metódou „sur lie“ minimálne 6 mesiacov. To im dáva nádhernú plnosť a eleganciu, zároveň získavajú zrecí potenciál netypický pre biele suché vína. Červené vína nechávame vyzrievať v barikových sudoch a po minimálne 6 mesačnom zrení ich plníme do fliaš bez filtrácie. Vynikajú plnosťou, jemnosťou a vysokým zrecím potenciálom.

Sladké vína sú po výrobnej stránke najnáročnejšie, no napriek tomu sú našou srdcovkou. Každá odroda v sladkom prevedení odkryje svoj maximálny potenciál a napriek tomu nás vie neustále prekvapovať. Tieto vína oplývajú vysokou extraktivitou, mohutnou dochuťou a zrecím potenciálom, ktorý môže byť až desaťročia. Všetky vína, ktoré dorábame, sú limitované edície v počte len niekoľko sto kusov fliaš a preto netreba dlho váhať nad tým, prečo mať doma v archíve Žitavské vinice.

Degustácie
Degustácia po dohode termínu a počtu osôb prebieha v príjemnom prostredí historického domčeka, jedného z najstarších v Úľanoch. Cena degustácie zahŕňa len otvorené fľaše vína, samozrejmosťou je drobné občerstvenie v podobe syrov, pečiva a minerálky. Štandardná dĺžka degustácie je v rozmedzí 1,5 až dve hodiny pri počte 8-10 vzoriek. Typ prezentovaných vín závisí len od Vašej chute, či už sa zameriame na svieže biele suché, mohutné červené, alebo nádherne pestrú paletu sladkých vín. Podstatný je pre nás pocit a nezabudnuteľný pôžitok, s akým budete od nás odchádzať. Nemáte čas k nám prísť, alebo bývate od nás príliš ďaleko? Radi Vám pošleme degustačný kartón obsahujúci 6 vín z nového ročníka za zvýhodnenú cenu. Kontaktujte nás a dohodneme si všetky podrobnosti. Tešíme sa na Vás.

KONTAKT

ŽITAVSKÉ VINICE
Hlavná 204,
94103 Úľany nad Žitavou, Slovensko
Jozef Teplan – 0905 536 399
Tomáš Strelinger – 0915 768 187
Juraj Drozd – 00421 911 659 199
Email: info@zitavskevinice.sk
Web: https://zitavskevinice.sk/