Sme rodinné vinárstvo, ktorého základy siahajú do začiatku 20. storočia. Sídlo našej spoločnosti sa nachádza v obci Čajkov, ktorá je známym vinohradnícko-vinárskym centrom regiónu Tekov. Od nášho založenia v roku 1997 sme postupnými krokmi rozširovali svoju produkciu. Naše vína pochádzajú výhradne z našich vlastných vinohradov, ktoré pestujeme na ploche 30 hektárov.

Vyrábame vína s chráneným označením pôvodu, ktoré nájdete v kolekciách CIRCUM, FUSION, TERROIR a NICHTA. Produkty našej práce dodávame iba do vinoték, hotelov a reštaurácii. Kvalita pre nás znamená všetko, a preto sme radi, že naše vína sú úspešné na súťažiach doma aj v zahraničí.

Vína môžete ochutnať priamo vo vinárstve. Aj keď momentálne prebieha rozsiahla rekonštrukcia, po jej dokončení bude k dispozícii firemná vinotéka s degustačnou miestnosťou pre 25-50 ľudí. Pre dokonalý zážitok bude pripravený aj salónik pre 12 ľudí umiestnený priamo v sudovej pivnici vinárstva. K degustáciám vieme pripraviť rôzne gastronomické špeciality podľa vášho výberu.

Naše kolekcie:

 • CIRCUM:
  Ľahkosť, sviežosť a typický odrodový charakter predstavuje naša kolekcia CIRCUM. Nájdete v nej odrody typické pre celé Slovensko, ktoré odrážajú miesto svojho pôvodu.
 • FUSION:
  V kolekcií FUSION nájdete vína z odrôd, ktoré sa pestujú v rôznych častiach sveta, ale svoje miesto majú aj v našich vinohradoch. Vína z tejto kolekcie predstavujú ich podobu v našich podmienkach a umožňujú vám porovnať ich charakter.
 • TERROIR:
  Kolekcia poukazujúca na jedinečný terroir Tekova, ktorý objavili už naši predkovia. Feteasca regala a Frankovka modrá sú odrody, ktoré sú v našej oblasti pestované už po desaťročia. Dopĺňa ich prvá slovenská odroda Devín, ktorá bola vyšľachtená pre slovenské podmienky.
 • NICHTA:
  V kolekcií NICHTA sa nachádzajú výnimočné vína daného ročníka. Pochádzajú iba z odrôd ktorým sa naše vinárstvo plánuje venovať a sme presvedčení, že do našich vinohradov patria. Tieto vína vás oslovia svojou komplexnosťou a potenciálom zrenia.

 

KONTAKT:

VÍNO NICHTA s.r.o
Čajkov 552, 935 24 ČAJKOV
e-mail: vinonichta@vinonichta.sk
web: www.vinonichta.sk

tel.: 0905 442 120, 0908 730 497

Otváracie hodiny: denne 8:00 – 16:30 hod.