Spoločnosť VÍNO MRVA & STANKO patrí objemom výroby medzi stredne veľké firmy. Produkcia vzrástla z pôvodných 12 tisíc na súčasných 400 tisíc fliaš. Je to hranica, ktorú vinárstvo v záujme zachovania špičkovej kvality neprekročí. Sortiment každoročne tvoria výlučne akostné vína s prívlastkom, akostné odrodové vína a značkové vína z pätnástich preferovaných odrôd hrozna, z toho asi osemdesiat percent tvoria svetovo známe odrody a zvyšok sú odrody typické pre tento región, alebo nové odrody, vyšľachtené iba nedávno, ktoré uchovávajú ich nenapodobiteľný terroir. Ako malý doplnok v portfóliu má spoločnosť v ponuke sekt a hroznovicu.

Pôvodnosť a novosť, ktoré sú pre spoločnosť príznačné od začiatku, vyjadruje aj logo firmy. Je ním list viniča ako symbol toho, že o víne sa rozhoduje vo vinici. Súčasťou loga je faksimile podpisov Vladimíra Mrvu a Petra Stanka, ktorí nimi garantujú jedinečnú kvalitu svojho vína. Vína získali tituly šampiónov na prestížnych domácich i zahraničných konkurzoch. Chardonnay zo spoločnosti VÍNO MRVA & STANKO bolo ako prvé zo Slovenska zaradené medzi sto najlepších Chardonnay sveta. Špičkové produkty reprezentuje limitovaná edícia s označením Winemarker´s Cut.

Firma VÍNO MRVA & STANKO ponúka možnosť zabezpečenia konferencií, školení a posedení pri víne v štýlových degustačných miestnostiach s možnosťou ubytovania. Penzión je situovaný priamo v sídle spoločnosti v bezprostrednej blízkosti všetkých degustačných priestorov.

Svojim klientom ponúka službu prenájmu privátneho archívu na uskladnenie vín produkcie spoločnosti. Vína sú umiestnené v klimatizovaných priestoroch a v podmienkach vhodných na skladovanie vín, v uvedených priestoroch je možné usporiadať posedenie pri víne s obchodnými partnermi, či priateľmi.

Vína spolu s doplnkovým sortimentom je možné zakúpiť vo vlastnej vínotéke MRVA & STANKO nachádzajúcej sa v priestoroch spoločnosti, prostredníctvom distribútorov a siete HORECA. Spoločnosť VÍNO MRVA & STANKO sa stala v roku 2010 a 2013 víťazom súťaže VINÁRSTVO ROKA.

Ocenenia: vína získali viacero medailí a iných ocenení na medzinárodných súťažiach a domácich výstavách. Veľkým úspechom bolo získanie ocenenia ŠAMPIÓN VÝSTAVY za Cabernet Sauvignon rosé 2009 na Vinalis International – Paris 2010 a ocenenia VEĽKÁ ZLATÁ MEDAILA a OBJAV ROKA za Winemaker’s cut 2011: Cuvée Hron-Váh-Rimava-Rudava na Concours Mondial de Bruxelles 2014.

Majitelia:
Ing. Vladimír Mrva
Ing. Peter Stanko

Odrodová skladba:
Veltlínske zelené
Rizling vlašský
Müller Thurgau
Sauvignon
Rizling rýnsky
Chardonnay
Rulanské šedé
Tramín červený
Devín
Modrý Portugal
Svätovavrinecké
Frankovka modrá
Pinot Noir
Cabernet Sauvignon

 

KONTAKT:

VÍNO MRVA & STANKO, a.s.
Orešianská 7/A, 917 01 Trnava

Tel.: +421 (0)33 59 147 11
Fax: +421 (0)33 59 147 21
E-mail: info@mrvastanko.sk
Web: www.mrvastanko.sk

Otváracie hodiny vínotéky: Pondelok – Piatok: 8:00 – 12:00, 12:30 – 16:30
Tel. kontakt vínotéka: 0911 746 911
E-mail: predajna@mrvastanko.sk