Výroba vína sprevádza obyvateľov Skalice a blízkeho okolia od nepamäti. Skalické vinice a vinohrady sú charakterizované tradičnými odrodami, ako Modrý portugal, Svätovavrinecké, Frankovka modrá, či Müller Thurgau, ktorým sa tu veľmi dobre darí. Listinné dokumenty z roku 1581 dokazujú, že v tomto období začali občania kráľovského mesta Skalica na týchto miestach vysádzať vinohrady. Podľa dobových dôkazov sa táto lokalita nazývala nemeckým slovom Winterberg. Tento názov pretrváva dodnes, keď sa svah, na ktorom sa stále nachádzajú vinohrady a vinice, nazýva Vintoperk. Z úcty k vinohradníckej tradícii v Skalickom regióne a pre zvýšenie prestíže tohto krásneho kraja, sme sa rozhodli pomenovať naše vinárstvo práve týmto historickým menom, Winterberg.

Rodinné vinárstvo WINTERBERG bolo založené v roku 2012 a za krátke obdobie získali naše vína množstvo ocenení doma i v zahraničí. Časť produkcie pochádza z vlastných vinohradov, kde pestujeme typické odrody z ktorých vyrábame známe cuvée Skalický Rubín (Modrý portugal, Svätovavrinecké a Frankovka modrá). Väčšinu bielych odrôd dovážame z najkvalitnejších vinárskych oblastí z Malokarpatskej, Nitrianskej a Južnoslovenskej oblasti.

Červené vína sú tradičnou komoditou v našich končinách. Tunajšia pôda a podnebie dávajú hroznu jemnú trpkosť a dostatok trieslovín, ktoré sú typické pre skalické červené vína. Našou pýchou je však jedinečné cuvée Skalický rubín.

Biele vína získavajú na popularite, preto nemôžu v našej ponuke chýbať. Pre našu kolekciu sme vybrali najkvalitnejšiu surovinu a spracovali ju najmodernejšími technológiami, aby sme tak získali kvalitné a odrodovo čisté vína.

Ružové vína, ktoré sa tešia veľkej obľube najmä u nežnejšej časti našich zákazníkov, sú vyrábané z odrôd modrého hrozna a spracované technologickým postupom výroby bielych vín. Výrazné charaktery sú dané kvalitnou surovinou a ich čisté akosti zase precíznym spracovaním.

 

KONTAKT:

WINTERBERG Skalica, s.r.o.
Predmestie 109/1559, 909 01 Skalica

Telefón: +421 919 297 341
E-mail: obchod@winterberg.sk
Web: http://winterberg.sk/

otváracie hodiny:
Po – Pia … 9:00 – 16:00
So … 9:00 – 12:00