Spoločnosť VÍNO-MASARYK s.r.o. zo Skalice založil v roku 1996 priekopník vinárstva na Slovensku – pán Alojz Masaryk so svojimi spoločníkmi. S láskou sa venuje práci s vínom a vinohradmi vyše 45 rokov. Svoje vedomosti i skúsenosti zúročil a snaží sa vyrábať vína tej najvyššej kvality zo slovenského hrozna. Ako sám hovorí: „Vínom sa nemáme tráviť, ale vychutnávať si jeho čistotu. Niekedy mi je ľúto, čo musia ľudia piť.“ Preto učí na degustáciách nielen rozlišovať a piť dobré vína, ale poskytnúť o nich aj veľa zaujímavých informácií. Vyše 15-násť rokov pomáhajú otcovi zveľaďovať a rozvíjať podnikanie syn, dcéra a nevesta, ktorí s ním zdieľajú povinnosti, starosti i radosti vinárskeho života v terajšom omladenom kolektíve rodinnej firmy.

Svoje dobré meno a značku sme si vyše 20 rokov budovali na produkcii a propagácii kvalitného vína. Na pestovanie hrozna v integrovanej produkcii a výrobu odrodových vín využívame moderné technológie pri zachovaní vysokého množstva prírodných látok v ňom.
Víno z tejto oblasti je tvrdšie a pestrejšie v dôsledku zvýšenej koncentrácie železa v pôde. Najmä Frankovka a Skalický Rubín majú nielen výbornú chuť, ale blahodarne pôsobia na ľudské zdravie vďaka vysokému obsahu antioxidantov a flavonoidov.

Pre pestrosť našej ponuky dlhoročne nakupujeme kvalitné hrozno od pestovateľov z Južného Slovenska zo Strekova, Dvorov nad Žitavou a Svätého Petra. Najmä vyše 30-ročná spolupráca s Ing. Ondrejom Korpásom nám priniesla ako prvým možnosť vyrobiť víno z nových odrôd viniča ako je napr. Dunaj a iné zatiaľ menej rozšírené odrody.

Ponúkame každoročne široký sortiment bielych, červených a ružových vín v menších množstvách a preto si ich môžete zakúpiť buď priamo v našej predajni v Skalici, alebo vo vybraných gastronomických prevádzkach, nie však vo veľkoobchode. Preferujeme kvalitu nad kvantitou, čo nám potvrdzujú nielen jeho milovníci, ale aj odborníci. Svedčia o tom mnohé ocenenia.

Ochutnávky vín sú súčasťou služieb, ktoré poskytujeme zákazníkom v našich historických priestoroch 380-ročného bývalého Mestského pivovaru, alebo po dohode priamo u zákazníka.

Historické mesto Skalica, kde k červenému vínu patrí Skalický trdelník, je známe aj množstvom pamiatok. Na motívy románskej rotundy Sv. Juraja, v blízkosti ktorej sídli naša firma, sme dali vyrobiť zaujímavú originálnu fľašu. Je to tip na skvelý darček a odniesť si v nej môžete naše značky Enem, Sami Máme Málo, Tré Ondré, Skalický Rubín aj Frankovku modrú.

Sme radi, keď môžeme potešiť milovníkov poctivých vín, ktorí sa k nám radi vracajú.
Firma sa chce naďalej venovať výrobe kvalitných odrodových vín a bude sa snažiť zachovať vo víne to, čo mu príroda dala.

Prajeme Vám príjemný zážitok a nazdravie!

Alojz Masaryk a kolektív firmy

 

KONTAKT:

VÍNO-MASARYK s.r.o., Sasinkova 2333/18A, 909 01 Skalica
IČO: 34143009, IČ DPH: SK2020379526

tel./fax: 00421 34 664 6960, kancelária : 034 6601271
e-mail: vino-masaryk@vino-masaryk.sk
web: www.vino-masaryk.sk

predajňa otvorená:
Po-Pia: 7.00 – 16.00 hod.
Sob: 8.30 – 11.30 hod.