Vinársky Inštitút je prepracovaný vzdelávací systém v oblasti vína a vínnej kultúry, na vzniku a realizácii ktorého sa podieľajú poprední someliéri a odborníci z vysokých škôl. Metodický dohľad na výučbu má prezident Asociácie someliérov SR. Od roku 2010 absolvovalo niektorý z kurzov až 6000 spokojných absolventov.

Študijný program SOMELIÉR sa skladá z piatich samostatných kurzov (stupňov), ktoré na seba nadväzujú. Je na Vás, akú úroveň vzdelania chcete dosiahnuť. Už pri absolvovaní prvého stupňa – Základy someliérstva, vína a vinárstva SR, získate základný prehľad a orientáciu vo svete vína. Ak sa rozhodnete pokračovať a absolvujete všetkých päť stupňov štúdia, môžete získať Certifikát someliéra udeľovaný Asociáciou someliérov SR. Kurzy môžete absolvovať v ľubovoľnom poradí a počas termínov podľa svojich časových možností.

Každý z kurzov je jednodenným intenzívnym seminárom (praktickou lekciou) pod vedením nášho lektora z radov špičkových someliérov. Kurz Francúzsko, Taliansko, Pyrenejský polostrov je dvojdenný.

Na seminár sa teoreticky pripravíte v pokoji doma – naštudujete si študijné materiály, ktoré máte k dispozícii v študijnom prostredí alebo ich pri vyšších kurzoch dostanete poštou. Látku si precvičíte pomocou testov.

Po absolvovaní každého kurzu získavate osvedčenie o absolvovaní podpísané lektorom – špičkovým someliérom, prezidentom Asociácie someliérov SR a riaditeľom Vinárskeho Inštitútu.

Či už je víno Vašou profesiou alebo koníčkom, veríme, že si v ponuke programov Vinárskeho Inštitútu vyberiete.

Kurzy jednotlivých stupňov prebiehajú celoročne najmä v Bratislave a v Šenkviciach, Košiciach a v Chateau Rubáň.

Kontakt:

Vinařský Institut s.r.o.
Vinařská 471/5a
603 00 Brno

Pavel Uretšlégr
projektový manažér pre štúdium
+420 725 424 423
pavel.uretslegr@vinarskyinstitut.cz

Ing. Petr Psotka
riaditeľ Vinárskeho Inštitútu
+420 602 734 885
psotka@vinarskyinstitut.cz

web: www.vinarskyinstitut.sk