TOKAJ MACIK WINERY je progresívne vinárstvo, ktoré v roku 1995 nadviazalo na 4 generácie vinohradníkov a vinárov rodiny Macik. V srdci Vinohradníckej oblasti Tokaj, v malej dedinke Malá Tŕňa nájde sídlo firmy, ktorá obhospodaruje a obnovuje vlastné vinohrady, kde sa venuje pestovaniu tradičných tokajských odrôd.

Dnes rodina Macikovcov patrí medzi elitné vinárstva aj vďaka vinárskej tradícií, bohatým skúsenostiam a inovatívnym praktikám. O poctivej práci svedčí mnoho medailí na domácich a medzinárodných súťažiach vína.

Rodinnú firmu ocenila aj odborná verejnosť, kde získali 3x titul Vinárstvo roka 2009, 2010 a 2011 v Slovenskej republike a 4x Víno roka 2012, 2014, 2015 a 2016 medzi tokajskými vínami. Za dizajn vína získali: Etiketa roka SR, Obal roka ČR, Svetovú hviezdu za dizajn a dokonca víno z kolekcie bolo zaradené medzi Top 10 svetových dizajnov.

Macikovci sa od začiatku venujú len segmentu HORECA, privátnej a korporátnej klientele. Vína si našli priaznivcov už vo viac ako 15 krajinách sveta, kde ich podobne ako na Slovensku môžete nájsť len vo vybraných vinotékach a reštauráciách. Na zozname reštaurácií sa objavilo aj 17 Michelinom ocenených. Ako jediný reprezentant Slovenska, vinárstvo reprezentuje na najväčšej svetovej výstave Prowein alebo ďalších ako Vievinum, London Wine Fair. Ako jediného zástupcu Slovenska nájdete ich vína aj v Bordeaux v Cité du vin.

Filozofiou rodinného vinárstva je zachovať tradíciu klasickej výroby tokajských výberových vín ale taktiež vytvárať inovácie v podobe moderných suchých sviežich vín pre mladé generácie. Myšlienku inovácie preniesli Macikovci aj do výroby prvého slovenského tokajského piva pod názvom TOKAJ IPA.

Mimo výroby vína rodina poskytuje aj široké spektrum služieb vo vínnej turistike alebo v konferenčnom odvetví. Návštevníci môžu zažiť riadené degustácie vína v stredovekej pivnici, pochutnať si na lokálnych špecialitách alebo sa ubytovať priamo vo vinárstve v Penzióne u Macika. Vinárstvo sa s vybudovaním atraktívneho areálu zameralo predovšetkým na spestrenie ponuky v podobe ubytovania vo vínnych sudoch, relaxu v kúpacích sudoch alebo saune.


KONTAKT:

TOKAJ MACIK WINERY s.r.o.
Medzipivničná 174, 076 82 Malá Tŕňa

Tel.: +421905313352
E-mail: jaro@tokajmacik.sk

Web: www.tokajmacik.sk | www.tokajipa.com