Svetová špička medzi minerálnymi vodami, ideálny doplnok k vínam

Prečo by mala byť dvojica prémiových minerálnych vôd S.Pellegrino a Acqua Panna v ponuke každého zariadenia vyššej gastronómie? Okrem elegantného talianskeho dizajnu a prémiového skleneného uzatvárateľného balenia ponúkajú tieto minerálne vody výnimočný gastro zážitok pre akúkoľvek príležitosť. S.Pellegrino a Acqua Panna tvoria nerozlučnú dvojicu v každom prémiovom gastro podniku. Vďaka svojej výnimočnej kvalite a dlhoročnej histórii prirodzeným spôsobom prispievajú k reputácii a budovaniu dobrého mena zariadenia.

„Náročný zákazník si rád zaplatí za prvotriednu kvalitu.“

S.Pellegrino – perlivá minerálna voda

S.Pellegrino, prezývaná aj „šampanské medzi minerálnymi vodami“, patrí k najznámejším minerálnym vodám v celosvetovom meradle. Od roku 1899, kedy bolo vyrobených viac ako 35000 fliaš, je kultovým reprezentantom prémiového talianskeho životného štýlu a nájdete ju na najvyberanejších stoloch reštaurácií a hotelov po clom svete. S.Pellegrino vyviera z termálneho prameňa na úpätí horského masívu v Dolomitoch, čnejúceho sa nad riekou Brembo v talianskych Alpách. Preteká vulkanickými a vápencovými horninami a následne sa získava z hĺbky 400 m. Meno San Pellegrino Terme dostal prameň v roku 1250 po talianskom mučeníkovi a kresťanskom biskupovi. Tejto minerálnej vode sa pripisujú liečivé účinky hlavne pri ochoreniach močového mechúra, ľadvín a pečene. Vďaka vyváženému obsahu sodíka je vhodným doplnkom zdravej životosprávy.

S.pellegrino predstavuje jedinečnú zmes minerálov, jemných bublín a odtieňov, a vďaka svojej výraznej, perlivej štruktúre chuť vína a jedál zvýrazňuje. Kombinácia obsahu minerálnych solí 960mg na liter a CO2 5mg na liter (prirodzenou cestou) zaručuje príjemnú perlivosť tejto vody a jej vyváženú chuť. Okrem toho je bohatá na minerály dôležité pre ľudský organizmus, ako je vápnik, fluór, dusík, horčík, draslík, kremík, sodík a tiež aj stroncium – ale nie v jeho rádioaktívnej podobe.

Je vhodné podávať ju k jedlám s výraznou chuťou a tzv. ťažším jedlám. Svetoví someliéri ju odporúčajú kombinovať s červenými vínami a vínami Rosé (s vyšším obsahom alkoholu).

Minerálna voda S.Pellegrino sa vyrába aj v limitovaných edíciách, ktoré sú určené predovšetkým pre špeciálne a výnimočné príležitosti. Ako jedného z partnerov pre vytvorenie dizajnových fliaš si v minulosti vybrali slávnu taliansku klenotnícku značku Bulgari, neskôr pribudla talianska módna značka Missoni. Tretiu limitovanú edíciu v poradí vytvorili v roku 2009, kedy bolo vyrobených iba 2000 kusov fliaš minerálnej vody S.Pellegrino. Tieto boli distribuované výhradne 50 najlepším reštauráciám sveta.

Acqua Panna – neperlivá minerálna voda

Acqua Panna, tichá minerálna voda balená priamo pri zdroji v Toskánsku, sa pýši svojou kvalitou a tradíciou už od roku 1857. Obsahuje jedinečnú zmes minerálov, spotrebiteľa očarí nádherne hladkou, zamatovou chuťou. Jej hlavnou ýhodou z pohľadu využitia vo vyššej gastronómii je nízky obsah minerálnych solí (obsahuje len 142mg minerálnych solí na liter) a jemná, neperlivá štruktúra, vďaka ktorej chuť konzumovaných jedál nepotláča.

Práve vďaka tomu je ideálna v kombinácii s ľahkými jedlami, rybami a zeleninou. Odporúča sa taktiež k bielym vínam, sviežim a ovocným vínam a aromatickým perlivým vínam.

Obe minerálne vody, neperlivá Acqua Panna, podobne ako perlivá S.Pellegrino, sú servírovaná v sofistikovaných uzatvárateľných sklenených fľašiach v elegantnom dizajne a čistom toskánskom štýle.

DISTRIBÚCIA:

KON – RAD spol. s r.o.
Cesta na Senec 15725/24, 830 06 Bratislava

e-mail: info@kon-rad.sk
web: www.kon-rad.sk