Rodný list spoločnosti KON – RAD bol vydaný 20. septembra 1990. Išlo o jednu z prvých spoločností zaoberajúcich sa veľkoobchodnou činnosťou v oblasti potravín u nás. Vôbec prvou komoditou, ktorá odštartovala úspešné ťaženie spoločnosti KON – RAD bol nealkoholický nápoj od firmy Radlberger. Pre KON – RAD to bol významný míľnik, keďže sme mali na tieto nápoje exkluzívny kontrakt v celej bývalej ČSFR. V prvých 3 rokoch svojej existencie KON – RAD doviezol vyše 1000 kamiónov týchto nápojov a ďalší sortiment postupne pribúdal.

Dnes máme vo svojom bohatom portfóliu okrem najrôznejších nealkoholických nápojov aj pivo, kvalitné vína, destiláty a liehoviny, kávu, čaje, cukrovinky, medy, koreniny a ochucovadlá. Všetok chladený a mrazený tovar, od mäsových cez mliečne výrobky až po mrazené polotovary a zmrzlinu zaberá plochu 1 200 metrov štvorcových. KON – RAD je taký veľký, že je tu samozrejme aj priestor na konzervárenský a hrubý tovar, racionálnu plus DIA stravu. Veľkorysých 15 000 metrov štvorcových plochy poskytuje dostatočný priestor aj pre uskladnenie a predaj tabakových výrobkov, potravy pre domácich miláčikov a ďalší doplnkový tovar.

Sídlo firmy s moderným logistickým centrom na okraji Bratislavy, smerom na Senec, má výborný prístup priamo z diaľničného obchvatu. Ten je dôležitým faktorom pre pulzujúci život spoločnosti, ktorá tovary nielen importuje, ale aj exportuje.

Maloobchod i veľkoobchod – na najvyššej úrovni sú pre nás samozrejmosťou. Aby sme boli bližšie k našim klientom, otvorili sme supermarkety v Bratislave, Modre a Senci a zaviedli ONLINE predaj aj pre domácnosti. Tešíme sa, že sa okrem 30-tich rokov existencie môžeme popýšiť aj vlastnou značkou tovarov. Je ňou značka ZDRAVO, ktorá prináša v ekologických – sklenených fľašiach čisté, 100%-né, ovocné a zeleninové šťavy. Všetko ovocie a zelenina spotrebované na ich výrobu pochádza zo srbskej Vojvodiny bohatej na úrodnú pôdu s dostatkom vlahy a s výbornou klímou. V továrni Zdravo Organic sa pripravuje a pasterizuje aj zelenina, vyrábajú ajvary, džemy a lekvár. Všetko to ide do sveta zo srdca Panónskej nížiny – dedinky Selenča, kde žijú prevažne srbskí Slováci. Do našej továrne je inštalovaná najnovšia technológia. Výroba v nej sa koná podľa vlastných chránených receptúr, ktoré sú dielom nášho výskumného tímu, pričom sú dodržiavané prísne požiadavky štandardov HACCP, ISO, KOSHER atď. Všetky výrobky sa pravidelne kontrolujú na Inštitúte pre potravinárske technológie a každý má svoj atest – potvrdenie kvality. Pri výstavbe a zriaďovaní továrne boli dodržané požiadavky všetkých zákonných článkov, ako aj požiadavky štandardov s cieľom dosiahnutia vytýčeného konečného cieľa – ochrany zdravia spotrebiteľa.

Aj príbeh značky ZDRAVO, ktorá ľuďom prináša každodennú vitalitu poukazuje na smerovanie spoločnosti KON – RAD. Tá nestavia na kvantite, ale na spojení dostatku produktov a ich dostupnosti v spojení s kvalitou, lebo to vo finále prináša spokojnosť našim zákazníkom.

 

Od 04.12.2019 spoločnosť KON – RAD prevádzkuje už tri supermarkety KON – RAD, v Bratislave, v Senci a v Modre – www.supermarketkonrad.sk

KONTAKT:

KON – RAD spol. s r.o.
Cesta na Senec 15725/24, 830 06 Bratislava
tel.: +421 2 48 210 200
e-mail: info@kon-rad.sk
web: www.kon-rad.sk