Sekty so slovenským rukopisom

Najväčší producent šumivých vín na Slovensku a zároveň prvý mimo Francúzska, pripravujúci šumivé víno tradičnou francúzskou metódou – spoločnosť Hubert J.E.- vyrába kvalitné sekty už viac ako 190 rokov. Za takmer dve storočia sa firme podarilo vybudovať status prestížnej značky, ktorej produkty sú pravidelne oceňované na slovenských aj medzinárodných súťažiach.

Zrod v roku 1825

Prvá fabrika na šumivé víno na Slovensku bola otvorená v roku 1825 v Bratislave. Podľa legendy ju založil francúzsky vojak Napoleonovej armády, Johann Evangelist Hubert, ktorý prechádzal Bratislavou a liečil sa tu zo svojich zranení z vojny v Rusku. V tom čase ho očarila nádherná ošetrovateľka Paulína, s ktorou sa oženil a rozhodol sa na Slovensku usadiť. Vďaka svojmu pôvodu poznal tajomstvo výroby šampanského a keďže považoval bratislavské vína za veľmi kvalitné a vychýrené, rozhodol sa založiť firmu J.E. Hubert.

V skutočnosti to však bolo trochu inak, Johann Evangelist a Paulína skutočne existovali, ale s firemnou históriou sú prepojení až neskôr. Dnešná spoločnosť Hubert J.E. vznikla naozaj v roku 1825 ako prvá mimofrancúzska fabrika na šumivé vína so sídlom na Radlinského ulici v Bratislave. Jej zakladateľmi však boli páni Johann Fisher a Michael Schönbauer. Až neskôr vstupuje do firmy Johann E. Hubert, ktorý mal za ženu spomínanú Paulínu. Tá sa po smrti manžela postavila na čelo spoločnosti a pod jej vedením firma zožala mnohé úspechy.

Sekty oceňované doma aj v zahraničí

Spoločnosť úspešne rástla na domácom aj medzinárodnom trhu. V roku 1945 bola firma  zoštátnená a postupne začlenená do národného podniku Západoslovenský liehový priemysel. Následne sa v roku 1952 presťahovala z Bratislavy do Serede, aby bola bližšie k vinárskym oblastiam a tu spoločnosť sídli dodnes.

Okrem tradičnej francúzskej metódy vznikajú sekty v závode v Seredi ďalšími troma metódami – Charmat, Asti a metódou Transvals. Výsledkom sú veľmi kvalitné šumivé vína, ktoré sa tešia obľube medzi spotrebiteľmi aj odborníkmi. V zbierke značky Hubert nechýba množstvo ocenení z domácich a rôznych zahraničných prestížnych podujatí, ako napríklad MUNDUS vini, AWC Vienna, The Vinalies Internationales Paris, ale aj úspechy a ocenenia z Ameriky, Španielska, či dokonca Číny.

Tradícia, prísne dodržiavané postupy a takmer dvesto rokov skúseností zaručujú najvyššiu kvalitu sektov. Vďaka tomu sa tešia vysokej obľúbenosti medzi zákazníkmi a sú dlhodobo najpredávanejšími produktami v kategórii šumivých vín na Slovensku. Spoločnosť Hubert J.E. tiež neustále prináša pre svojich zákazníkov zaujímavé novinky a trendy a zároveň podporuje zvyšovanie úrovne somelierstva na Slovensku.

 

Kontakt:

Hubert J.E., s.r.o.
Vinárska 137/2
926 01 Sereď

Telefón: +421 0 31 788 10 12
Fax: +421 0 31 789 40 45
E-mail: hubert@hubertsekt.sk
Web: www.hubertsekt.sk

fb: Hubert Sekt
instagram: hubertsekt
eshop: www.hubertonline.sk