Vážení somelieri,
Asociácia somelierov Slovenskej republiky a generálny partner súťaže Wineloversclub.sk s.r.o. a vás srdečne pozývajú na seniorsku someliersku súťaž Majstrovstvá somelierov Slovenska 2018.

Súťaž bude prebiehať dňa 12. novembra 2018 v hoteli Devín v Bratislave. Cieľom súťaže je zdôrazniť význam profesie someliera v gastronómii, sledovať nové trendy a upevňovať kolegiálne vzťahy medzi someliermi. Slávnostné finále sa bude konať pred verejnosťou. Nepremeškajte príležitosť dať vedieť svetu o vašej reštaurácii, hoteli, vinotéke či distribučnej spoločnosti a zažiť skvelú súťažnú atmosféru.

Súťaže sa môžu zúčastniť všetci, ktorí dosiahli vek 18 rokov, profesne sa venujú nápojom a jedlám, alebo sa na túto profesiu pripravujú. Obzvlášť by sme chceli podporiť somelierov, ktorí sa ešte žiadnej súťaže nezúčastnili. Zdôrazňujeme že poradie účastníkov okrem troch finalistov sa nikde neuvádza a najlepšie umiestnený nováčik získa špeciálnu cenu.

Každý účastník je povinný riadne vyplniť prihlášku získanú od organizátora. Uzávierka prihlášok je 15.10.2018. Tu nájdete štatút súťaže, prihlášku a program.

Po ukončení súťaže budú mať súťažiaci možnosť zúčastniť sa degustácie vín Sporadic Flying Wine Tasting, ktorú organizuje spoločnosť Wineloverclub.sk s.r.o.


(minuloroční finalisti – zľava: Matej Lacko, Kamil Prokeš, Pavol Velič – foto: Ivan Záleský, KamZaVinom.sk)

Na víťazov čakajú zaujímavé odmeny:

1.miesto:
Účasť na odbornej vinárskej exkurzii do zahraničia v hodnote 600€, ktorá sa bude sa konať v I. polroku 2018
2.miesto:
Účasť na odbornej vinárskej exkurzii na Slovensku 400€, ktorá sa bude konať v I. polroku 2018
3. miesto:
Účasť na odbornej vinárskej exkurzii na Slovensku 200€, ktorá sa bude konať v I. polroku 2018.
+ Špeciálna cena pre nováčika

Vážení somelieri, srdečne vás na túto prestížnu súťaž pozývame a tešíme sa na stretnutie 29. októbra 2018 v Bratislave.

Beáta Vlnková
prezidentka ASSR

Prihlášky a informácie:
Beáta Vlnková, mobil: + 421 903 44 64 22, beatavlnkova@gmail.com

Štatút súťaže >>
Prihláška >>
Program >>