Butikové rodinné vinárstvo Fundus Regius (z lat. – kráľovský pozemok) bolo založené manželmi Regendovcami v roku 2003. Vinárstvo sídli v obci Priekopa v Sobraneckom vinohradníckom rajóne. Ponúka vína z vlastného 15 hektárového vinohradu s názvom Jacikova vinica, ktorý je výnimočný svojou polohou v blízkosti sopky Vihorlat.

Pôda s vulkanickým podložím, vysokým obsahom tufu a lávových kameňov ideálne absorbuje intenzívne slnečné žiarenie. Spolu s neustálym prúdením vetra a strmým terénom vytvára priaznivé podmienky pre pestovanie hrozna. Vinič zo sopečného podložia vstrebáva minerálne látky, ktoré dodávajú týmto vínam špecifický charakter – terroir. Na ošetrovanie viniča spoločnosť používa len ekologické postreky. Hrozno sa zberá ručne. Od roku 2012 používame pri výrobe vína len vlastné kvasinky z vinohradu.

Vína sú prírodné, bez použitia enzýmov a s minimálnym obsahom síry. Vďaka šetrnému pestovaniu, integrovanej výrobe a úplnému vylúčeniu pesticídov majú tieto vína nepopierateľne pozitívny účinok na zdravie. Medzi stálych klientov patria 4 a 5 * hotely a medzinárodné spoločnosti. Svetová someliérka Jancis Robinson ohodnotila v roku 2015 naše vína Frankovka modrá 2006 a Cabernet Sauvignon 2009 počtom bodov 16/20 a označila ich za „superior wines“.

 

KONTAKT:

Fundus Regius, s.r.o., Priekopa 5, 072 61, okres Sobrance, Slovensko

e-mail: info@fundusregius.sk
tel.: +421 903 745 119, +421 903 244 622
web: http://www.fundusregius.sk